gatuaj si kurre me pare

Pastice Me Djathe Dhe Beshamel

Pastice Me Djathe Dhe Beshamel

Ingredientet:

500 g makarona te gjata
750 ml qumesht
3 veze
150 g djath i bardhe
200 g djath parmixhano ose kackavall
70 g gjalp
50 g miell
arre moskat
kripe
piper

Pergatitja:

Ne nje ene rrahim vezet, shtojmë djathin e bardhe, pak kripe dhe 400 ml qumesht. I perziejme mire te gjithe perberesit. Nderkohe ne nje ene tjeter hedhim ujin per te zier makaronat. Pasi uji ka marre vale, shtojme kripen dhe me pas makaronat. Makaronat i leme ne zjarr jo me shume se 5 minuta.

Fillojm pergatitjen e salces beshamel. Marrim nje ene, ku hedhim gjalpin, miellin, i trazojme per te eliminuar formimin e kokrrizave, duke pare qe ndryshon ngjyre fikim zjarrin, shtojme qumeshtin e mbetur (350 ml) dhe arren moskat. Trazojme deri sa te tretet mielli e te kemi nje mase pa kokrriza e te lengshme. E leme per pak minuta ne zjarr duke vazhduar trazimin pa ndalim.

Pasi jane zier makaronat i kullojme dhe shtojme te ena ku eshte masa e pergatitur me pare me veze e qumesht. Marrim taven e lyejme me gjalp, shtojme makaronat me masen e tyre dhe hapim ne menyre njetrajtshme. Siper mases shtrojme salcen beshamel dhe djathin e grire.

Tavën e fusim ne furre me 180 grade per 30 minuta, duke pare vazhdimisht por pa hapur furren.

Kur tava te marri siper ngjyre te verdhe ne te arte, mund ta heqim nga furra.